Tõuomadused

  • KERETÜÜP:

Veidi pikem keha keskmise kaaluga. Jalad on lühikesed ja tugevad, käpad on ümarad. Isased peavad olema suuremad kui emased.

  • PEA:

Tugeva kondiga pea, täidlased veidi ümarad põsed. Otsmik on kergelt kumer. Nina on keskmise pikkusega, ilma järsu lõputa vaid veidi taanduv. Lõug on jõuline. Kõrvad on suhteliselt väikesed ümarate otstega. Need on hea vahega ja asetsevad koljul veidi kaldu, mitte liiga püstiselt.

  • SILMAD:

Sügavsinised, mitte päris ümmargused, vaid kergelt ovaalsed.

  • KARVKATE:

Pikk või poolpikk vastavalt kehaosadele: lühike näol, järk-järgult üha pikem põskedel täispikk krael, pikk selja-ja kubemepiirkonnas. Tekstuur on siidine ja on olemas väheke aluskarva.

  • VÄRV:

Nägu, kõrvad, käpad, genitaalid ja saba värvus Püha Birmal näeb välja nagu näiteks Siiamil, kuid kõik käpaotsad on valged. Valge jalgadel peaks olema sümmeetriline. Tumedad kohad peaks olema hea kontrastiga võrreldes keha värviga. Keha värv on väga kahvatu munakoore värvi, seljaosa on kuldne beež kõikide sortide puhul. Halvad on puhtad valged laigud rinnal või kõhul. Ainult täiskasvanud kassidel on keha värvid täielikult välja arenenud.

  • KÄPAD:

Erijooneks püha Birma kassil on valged käpaotsad, mida nimetatakse “kindad”või”sokid”. Need kindad peavad olema absoluutselt puhasvalged. Nad peaksid lõppema varvaste liigenduskohal või ülemineku kohal, millest kõrgemale nad ei tohiks laieneda. Veidi pikemad valged kindad tagajalgadel on lubatud. Tagajalgade tagaküljel valged kindad lõppevad kiilukujuliselt.
Ideaalsed “kiilud” lõppevad ümberpööratud V kujuliselt ja ulatuvad ½ kuni ¾ kaugusele kannal. Madalamad või kõrgemad kiilud on vastuvõetavad, kuid ei tohiks ulatuda kannast kõrgemale. On oluline, et kindad on võrdse pikkusega ja sümmeetriliselt valged. Kas kaks eesmist ja kaks tagajalga omavahel või veel parem, kui kõik neli jalga ühtemoodi.

Kiilud_sokid

Pilt illustreerib lühikestest pikkade sokkide ja kiilude väljanägemist.

  • SABA:

See on keskmise pikkusega ja sule kujuline. See on tavaliselt püsti ja liigub igal sammul mille kassi võtab. Karusnahk sabal on paks ja pikk. Sabaots on ümar, erinevalt Ragdoll’ile, kellel saba lõpeb järsult. Saba peab olema piisavalt pikk, et puudutada õlga.

(Informatsioon pärineb Püha Birma Eesti Tõuklubi koduleheküljelt)